אחסון קפה

איפה אתה שומר על פולי הקפה שלך? בשקית מהודקת? בקופסא? קערה על הדלפק שלך? סביר להניח שאתה לא שומר על הקפה שלך כמו שצריך.

די קל לשכוח שפולי קפה הם תוצאה של תהליך חקלאי ארוך. הם לא היו מיוצרים במפעל. אנו רק קולים אותם. הם גדלים ומטופלים אי שם ברחבי העולם. בדיוק כמו כל דבר אורגני וטבעי, עם הזמן הם מאבדים את הטריות שלהם.

האם אתה מוכן לשקול מחדש את הרגלי האחסון שלך? למרבה המזל, זה לא קשה.

(זה הזמן לשינוי)

כדי לשמור על פולי הקפה שלכם טריים, כדאי שאחסון הקפה שלכם יהיה ללא אור, חום וחמצן. זה פשוט ועושה את ההבדל הגדול.

לשמור את הקפה הרחק מאור השמש

האם ידעת שאור יכול לגרום להתפרקות של אוכל בקצב מואץ? האור הוא סוג של אנרגיה, שרק סוגים מסויימים אנו יכולים לראות. אור אולטרה סגול, צילומי רנטגן וגלי רדיו אינם נראים לעין הבלתי מזוינת שלנו, אך הם עדיין משפיעים על העולם סביבנו, כולל האוכל והקפה שלנו.

ישנו תהליך של ריקבון הנגרם על ידי אור המפרק פיגמנטים, שומנים, ויטמינים וחלבונים. זה מביא לאובדן טעם וריח ואובדן ערכים תזונתיים, שפשוטו כמשמעו אומר שהקפה שלנו הופך להיות פחות טרי ומהנה.

הדרך היחידה לשמור על הקפה היא לאחסן את הקפה במיכל אטום. זה אומר ללא פלסטיק קל ולא קערה פתוחה. הרחק את הקפה מהאור!

(בתמונה: הדרך הנכונה לשלב קפה ושמש)

שמור על הקפה במקום קריר

סביבה חמה גורמת לדברים להתפרק מהר יותר מאשר סביבה קרירה וזו הסיבה שאנחנו אוהבים את המקררים והמקפיאים שלנו. הם מונעים ממזון להתקלקל ולהתפרק במהירות ובכך, לשמור על טריות על ידי האטת שינויים פיזיים וכימיים.

יחד עם זאת, האם עלי לשמור את הקפה שלי במקרר או במקפיא?

התשובה המהירה: כנראה שלא.

התשובה הארוכה: פולי קפה סופגים לחות, טעמים וניחוחות כמו ספוג. אם אינך נזהר, הקפה שלך יספוג טעמים וריחות לא רצויים ממקום האחסון שלו.

(רואים שלא נוח להם שם)

קרא עוד על קפה במקפיא  – קפה במקפיא הסיפור האמיתי

שמור את הקפה שלך אטום

חמצן הוא ה"רוצח השקט" של הקפה. לחמצן יש דרך מיוחדת להראות אהבה – תפוחים חומים, חלודות ברזל, וקפה מעופש. מצד שני מה היינו עושים בלעדיו?

מרבית המזונות שלנו מכילים אנזימים שכאשר הם מתקשרים עם חמצן, גורמים לתגובות כימיות מהירות שהורסות את הטעם וזה יוצר גם ניחוחות מוזרים. קפה אינו שונה, וזו הסיבה שאחסון אטום אוויר כל כך חשוב.

השמנים הארומטיים הטבעיים של קפה גם נוטים להתאדות מהירה במיוחד כאשר הם במגע עם חמצן ומבטלים חלק ניכר מהטעמים והמרכיבים החיוניים שאנו אוהבים בקפה טרי.

הימנעות מחמצן אינה אפשרית, אך אתה יכול לעכב את השפעותיו על ידי אחסון הקפה שלך במיכל אטום ולהיות קמצן לגבי כמה אויר הוא יקבל.

אם תצליח לעמוד בשלושת העקרונות האלו אתה יכול לשמור על קפה הטרי עד שלושה שבועות. זו משימה קלה: להניח קפה בתוך מיכל אטום ולשמור אותו במקום קריר ויבש. קל!

רק זכרו כי אחסון קפה מעולה עובד רק אם אתם מתחילים עם קפה טרי קלוי.