רואנדה ארץ "1000 הגבעות"

rwanda רואנדה הינה  מדינה שמבחינה טופוגרפית מבורכת במגוון תנאים  לגידול קפה באיכות מעולה. אדמה ועשירה  ופורייה, ביצות וסאוונות שטופות שמש וגבעות במזרח. שרוב רובה ממוקמת בגובה גבוה יחסית, הנקודה הנמוכה ביותר היא 950 מטר מעל פני הים. המערב, לעומת זאת, שוכן בתוך יערות על הרי אקורטי, המוגדרים כאזור אקולוגי עם שפע של חיות בר. ואילו אגם Kivu,  האגם הגדול ביותר ברואנדה, מסמן את הגבול המערבי עם קונגו. כחלק מהרי האלברטינים. אזור זה הוא בדרך כלל לא חם כמו במזרח, עובדה שיצרה אקלים אידיאלי לתנאי גידול קפה מעולים.בנוסף,  הרי הגעש ברכו את האזור באדמה וולקנית עשירה ומדרונות ירוקים. בתוך כל הנוף הזה,  בגובה בין 1,700-2,100  מטר מעל פני הים, חוואים קטנים החלו  לטפח את זני  הבורבון אדום.

לרואנדה יש ​​היסטוריה עם קפה מאז 1930. בזמן היות רואנדה קולוניה בלגית, אולצו החקלאים על ידי הממשלה, לשתול ולגדל אלפי עצי קפה מזן בורבון אדום, תוך כדי שליטה מוחלטת במחירים והטלת מסים גבוהים על  היצוא. התוצאה הייתה, שלחקלאים נותרה הכנסה קטנה מהתוצרת שלהם, ובהתאם, גידולי הקפה לא היו מושקעים ומוקפדים ואפילו  באיכות ירודה, למרות הפוטנציאל. משבר הקפה העולמי ב -1990,  ורצח העם  בשנת 1994 ברואנדה,  גבו מחיר כבד על רואנדה ועל תעשיית הקפה שלה בכלל. תשתיות השטיפה והעיבוד הקפה במדינה הייתה הרוסה לחלוטין, וגידולי הקפה לא היו משמעותיים. בתום המלחמה, עקב מספרם המועט של הגברים שנותרו לאחר המלחמה והעוני ששרר במדינה ההרוסה, הנשים ברואנדה לקחו על עצמן לפתח את תחום הקפה מגידולו ועד עיבודו, ובכך הפכו להיות מפרנסות עיקריות של המשפחה, הן מקבלות חלק מרווחי התחנה  ומבטיחות אוכל וחינוך טוב יותר למשפחותיהן.

לתעשיית הקפה ברואנדה לקח כעשר שנים  להתאושש. ועכשיו, ברואנדה המודרנית, מתוך הבנה שהקפה הוא משאב עיקרי שיש ביכולתו להצעיד את רואנדה להתאוששות מהירה, יש אסטרטגיית קפה לאומית כלכלית אגרסיבית , לשפר ולהרחיב את תעשיית הקפה. חלק מאסטרטגיה זו שמה דגש על איכות גבוהה ביותר ועל גידול זנים מיוחדים. מימון של  ממשלת רואנדה והן של מדינות אחרות, כמו גם משקיעים פרטיים עשה את כל זה אפשרי. החקלאים ומשפחותיהם נהנים כיום ממחירים גבוהים ויציבים יותר.ההתפתחויות הגדולות הללו התאפשרו על ידי מנהיגים שזיהו את  הפוטנציאל בענף הקפה. מנהיגים אלו החלו להוריד את מחסומי הסחר ולהגביר את ההגבלות על חקלאי הקפה. נכון להיום  רואנדה מובילה אסטרטגיה המתמקדת בייצור של פולים באיכות גבוהה.

מנהיגי תעשיית הקפה הרואנדית גילו כי המחירים על פולי קפה המיוחדים לעתים קרובות נשארים יציבים למדי, גם כאשר מחירי קפה באיכות נמוכה יותר נפלו. למזלם, החקלאים לא היו צריכים להחליף את זני  פולי הקפה שהם גידלו. במקום זאת, הם  הקדישו תשומת לב מיוחדת לזני הפולים שכבר היו איכותיים מלכתחילה והתמקדו בטיפוח ושיפור איכות הפולים. בזכות גידולי קפה מיוחדים, חקלאים רוואנדים מקבלים את חלקם מקואופרטיבים שהוקמו ברחבי שטחי הגידול,  ומשנת 2000 שמגדלת קיבלה 0.20 דולר לקילוגרם אחד של קפה איכותי. היום  אותו קואופרטיב משלם כ- $ 3.50 לק"ג. הרווחים שעשו חקלאי הקפה הרואנדים, הם אלה שאפשרו להם לשלוח את ילדיהם לבית הספר, לבנות בתים חדשים לשקם את חייהם ולהשקיע בחזרה במטעים שלהם.

בפעם הבאה, עצור! רגע לפני שאתה שותה, שאל מאיפה קפה זה הגיע?  אם הקפה שלך הגיע מרואנדה, דע, כי מה שאתה שותה עזר להקים מהריסות,  חורבן וייאוש מדינה על תושביה ולהצעידה קדימה לעתיד טוב יותר!

 

3African Sisters

3 אחיות אפריקאיות3 אחיות אפריקאיות, הנה חברה  השואפת לשפר את ההזדמנויות הכלכליות של רואנדה, על ידי העצמת נשים ולעזור להם לשווק את הקפה  הייחודי שלהם לעולם. ובכך לעזור לחקלאי הקפה לעלות את המוטיבציה ולעשות הבדל בר קיימא בחיי היומיום שלהם. בשיטת סחר הוגן ישיר ומתן התמיכה הנדרשת  ולשפר ללא הרף את איכות הקפה  ברואנדה,  מבטיחים הבטחה לעתיד טוב יותר.

3 אחיות אפריקאיות שואפת להיות סמל חיובי עבור רואנדה וזו המשימה שלה לעשות את הטוב ביותר עבור רואנדה דרך הקפה המיוחד שהחברה משווקת  לעולם. הקפה הירוק המיוחד של "3 אחיות אפריקאיות" זמין ברחבי העולם , ועכשיו גם בישראל על ידי "פורטופינו קפה בע"מ".