רואנדה ארץ "1000 הגבעות"

"1000 הגבעות"

rwanda

רואנדה הינה מדינה שמבחינה טופוגרפית מבורכת במגוון תנאים לגידול קפה באיכות מעולה.  אדמה ועשירה ופורייה, ביצות וסאוונות שטופות שמש עם גבעות במזרח.

המדינה ממוקמת גבוה כאשר הנקודה הנמוכה ביותר שלה היא 950 מטר מעל פני הים. במערב המדינה, יש את יערות הרי אקורטי, המוגדרים כאזור אקולוגי עם שפע של חיות בר. בנוסף את אגם "Kivu", האגם הגדול ביותר ברואנדה, שהוא מסמן את הגבול המערבי הגובל עם קונגו. אזור זה בדרך כלל לא חם כמו במזרח, עובדה שיוצרת תנאי אקלים לגידולי קפה מעולים.

בנוסף, הרי הגעש שברכו את האזור באדמה וולקנית עשירה ומדרונות ירוקים מוסיפה. בתוך כל הנוף הזה, בגובה של בין 1,700-2,100 מטר מעל פני הים, חוואים קטנים החלו לטפח את זני הבורבון אדום.


לרואנדה יש ​​היסטוריה עם קפה מאז 1930. בזמן שרואנדה נשלטה ע"י הקולוניה בלגית, אולצו החקלאים על ידי הממשלה לשתול ולגדל אלפי עצי קפה מזן בורבון אדום, תוך שליטה מוחלטת במחירים והטלת מסים גבוהים על  היצוא. התוצאה הייתה, שלחקלאים נותרה הכנסה קטנה מהתוצרת שלהם ובהתאם, גידולי הקפה לא היו מושקעים ומוקפדים ואפילו באיכות ירודה. למרות הפוטנציאל הגבוה.

אם זה לא מספיק, משבר הקפה העולמי ב -1990 ורצח העם בשנת 1994 ברואנדה,  גבו מחיר כבד על תעשיית הקפה שלה בכלל. תשתיות עיבוד הקפה במדינה היו הרוסות לחלוטין וגידולי הקפה לא היו משמעותיים.

בתום המלחמה, עקב מספרם המועט של הגברים שנותרו לאחר הקרבות והעוני ששרר במדינה ההרוסה, הנשים ברואנדה לקחו על עצמן לפתח את תחום הקפה מגידולו ועד עיבודו ובכך הפכו להיות מפרנסות עיקריות של המשפחה כאשר הן מקבלות חלק מרווחי התחנה ומבטיחות אוכל וחינוך טוב יותר למשפחותיהן.

לתעשיית הקפה ברואנדה לקח כעשר שנים להתאושש. עכשיו ברואנדה המודרנית, מתוך הבנה שהקפה הוא משאב עיקרי שיש ביכולתו להצעיד את רואנדה להתאוששות כלכלית מהירה, יש אסטרטגיית קפה לאומית כלכלית אגרסיבית, לשפר ולהרחיב את תעשיית הקפה. חלק מאסטרטגיה זו שמה דגש על איכות גבוהה ביותר ועל גידול זנים מיוחדים. התהליך הוא במימון של ממשלת רואנדה והן של מדינות אחרות, כמו גם משקיעים פרטיים . כיום מצב החקלאים ומשפחותיהם יציבים יותר. ההתפתחויות הגדולות הללו התאפשרו על ידי מנהיגים שזיהו את הפוטנציאל בענף הקפה. מנהיגים אלו החלו להוריד את מחסומי הסחר ולהגביר את ההגבלות על חקלאי הקפה. נכון להיום רואנדה מובילה אסטרטגיה המתמקדת בייצור של פולים באיכות גבוהה.


(אחת מהאחיות)


מנהיגי תעשיית הקפה הרואנדים גילו כי המחירים על פולי קפה מיוחדים נשארים יציבים ולמזלם, החקלאים לא היו צריכים להחליף את זני פולי הקפה שהם גידלו. במקום זאת, הם הקדישו תשומת לב מיוחדת לזני הפולים הקיימים והתמקדו בטיפוח ושיפור איכות הפולים.

בזכות גידולי קפה מיוחדים, החקלאים מקבלים שכר הרבה יותר מתגמל. לדוגמה חקלאית בשנת 2000  קיבלה 0.20 דולר לק"ג והיום  כ- $ 3.50 לק"ג! הכסף הזה מאפשר להם לשלוח את ילדיהם לבית הספר, לבנות בתים חדשים, לשקם את חייהם לאחר המלחמה ולהשקיע בחזרה במטעים שלהם.

אז בפעם הבאה, עצור! רגע לפני שאתה שותה, שאל מאיפה קפה זה הגיע? אם הקפה שלך הגיע מרואנדה, דע, כי מה שאתה שותה עזר להקים מהריסות, חורבן וייאוש מדינה על תושביה ולהצעידה קדימה לעתיד טוב יותר!


 

3African Sisters

3 אחיות אפריקאיות

3 אחיות אפריקאיות, הנה חברה השואפת לשפר את ההזדמנויות הכלכליות של רואנדה, על ידי העצמת נשים ולעזור להם לשווק את הקפה הייחודי שלהם לעולם.

בכך לעזור לחקלאי הקפה לעלות את המוטיבציה ולעשות הבדל בר קיימא בחיי היומיום שלהם.

הן עובדות בשיטת סחר הוגן  ומתאמצות לשפר ללא הרף את איכות הקפה  ברואנדה, כהבטחה לעתיד טוב יותר.

3 אחיות אפריקאיות שואפת להיות סמל חיובי עבור רואנדה וזו המשימה שלה לעשות את הטוב ביותר עבור המדינה דרך הקפה המיוחד שהחברה משווקת לעולם. 

הבאנו לכם 5 סוגים מיוחדים של קפה מהאחיות!

לחצו על הקישורים לעוד מידע על סוג הקפה

Simbi 1000 Hills Coko Turengeri Kawa Muhondo