קפה השבוע


“PERU Raul Mamani Geisha Organic “FairTrade

פרו, הסינדרלה של דרום אמריקה, ידועה בעיקר בזכות ערים מתחת לפני האדמה, פירמידות ענקיות וכמובן הכדורגל התוסס.
לשלושת אלה מכנה משותף היסטורי וחשוב, כזה שבלעדיו כל זה בכלל לא היה קורה, ניחשתם נכון: קפה!
פרו היפיפייה, היא ללא ספק אחת המדינות המרהיבות בדרום אמריקה וכמובן ידועה באיכות ובהיסטוריית הקפה העשירה שלה, כאשר התנאים לגידול מושלמים. הפסגות האדירות של הרי האנדים (רכס ההרים הארוך ביותר בעולם!) בשילוב עם אקלים טרופי ועבודת כפיים בניצוחם של המקומיים החזקים, חיוך שובב ומוסר עבודה יוצא מן הכלל, נשאר רק להגיד: – “פרו ורבו”.

ראול מאמאני, בעל החווה נחשב אחד ממגדלי הקפה הטובים בדרום אמריקה, כשעל כתפיו תמיד תמצאו את “בלה ו – “פארוקו”, שהם מן חיה כזו עם אף ארוך שלא תמצאו בשום מקום אחר בעולם(כנראה – חוטמן אדום) מאמאני זכה על הקפה המדובר שלנו בתואר הקפה האיכותי ביותר לשנת 2017 – ע”י “איגוד הקפה הבינלאומי” וזה הקפה שנמצא מולכם.

Tanzania Ngila Estate PB(PeaBerry) AA RFA

פול הקפה פיברי (PB), הוא מוטציה טבעית של פולי הקפה. בתוך פרי קפה “רגיל” גדלים שני פולי קפה אחד מול השני, ובמצב זה מתפתח רק פול אחד ועל כן צורתו תהיה אובלית.

רק  5% מפירות הקפה בעולם עוברים את המוטציה הזאת. לא ניתן לגדל במכוון סוג קפה זה וגם לא למיינו במהלך הקטיף, מאחר ופירותיו זהים לפירות הרגילים של הקפה.

לכן, רק לאחר תהליך העיבוד ממיינים את פולי הפיברי באופן ידני.

חוות נג’ילה, הוקמה על ידי מתיישבים גרמנים בטנזניה על אדמה וולקנית בגובה 1600 מטר מעל פני הים, לא רחוק משמורת נגורונגורו בצפון טנזניה, ליד יער נג’ילה. פולי קפה פיברי נפוצים במיוחד במדינה.

נג’ילה היא חווה עם מעל 150,000 עצי קפה על 100 דונם! החווה שייכת למשפחת רודולף מאייר שקנתה אותה בשנת 1990 (תולדות החווה משנת 1920).  החווה הוסמכה RFA (תעודה הניתנת כשומרי יערות הגשם) ו- Utz (ארגון קיימות ואיכות הסביבה הבינלאומי של קפה תה וקקאו) מזה עשור.

ניהול החקלאות הטרופית מונחה על ידי פילוסופיה חקלאית של הטנזנים המשלבת נהלי ייצור טובים עם שמירה על הסביבה, רגישות חברתית ומטרה של כדאיות לטווח הארוך. הפילוסופיה משותפת לקהילה וכך גם התוצאות מצוינות בהתאם.